Doprava nad 1499 Kč zdarma, dárkově baleno.

Péče o šperky a povrchové úpravy

Vážená zákaznice, vážený zákazníku,

děkujeme Vám za zakoupení našich šperků zdobených křišťálovými kameny Swarovski. Jedná se o exkluzivní módní bižuterii navrženou vlastními designery. Veškerá naše výroba je ruční práce.

Kovové součásti jsou zušlechtěny drahými kovy (zlato, stříbro, rhodium apod.) v souladu se všemi ekologickými a zdravotními normami posuzovanými podle evropské normy REACH.

Životnost zakoupeného šperku můžete prodloužit, pokud zabráníte styku výrobku s vodou a minerální vodou, slanou vodou, parfémem nebo lakem na vlasy. Dále výrobek může oxidovat s lidským potem. Doporučujeme šperk před spaním odložit.

V případě zjištění vady u zakoupeného šperku je potřeba toto zboží ihned reklamovat.

 

Záruční doba je 24 měsíců a začíná běžet ode dne převzetí zboží. Záruční dobu však nelze zaměňovat se životností výrobku. Životnost je dána způsobem a intenzitou používání a může tak být kratší než záruční doba. Životnost výrobku závisí také na jeho správném udržování a ošetřování. To znamená, že při intenzivním používání může být životnost výrobku kratší než záruční doba. Tedy u šperků (bižuterie), které byly nošeny každý den, je nutné počítat s tím, že jejich životnost v takovém případě může být výrazně kratší než 24 měsíců.

 

Obchodník má právo odmítnout přijetí zboží do reklamace v případech, kdy reklamované zboží nebo jeho součásti jsou znečištěné nebo nesplňují základní předpoklady pro hygienicky bezpečné předání zboží k reklamačnímu řízení.

Záruku rovněž nelze uplatňovat na mechanické poškození zboží – vady vzniklé nevhodným užíváním zboží zákazníkem (přetržení řetízku či poškození uzavíracího mechanismu nevhodnou manipulací, vypadnutí kamínku v důsledku vystavení šperku extrémním podmínkám jako je vysoká teplota, mráz či vlhkost apod.) a na vady vzniklé běžným opotřebením zboží. Typicky u galvanicky ošetřených šperků dochází jejich nošením k postupnému mechanickému otěru galvanicky nanesené vrstvy.

UPOZORNĚNÍ
Oxidace stříbra není výrobní vadou. Černání stříbra je přirozenou chemickou reakcí v závislosti na chemických látkách v ovzduší. K větší míře oxidace přispívají i kosmetické přípravky, užívání léků, nečisté a prašné prostředí atd.

ČIŠTĚNÍ
Běžnou vlastností stříbra je také jeho rychlé žloutnutí, které je více patrné u velkých vyleštěných ploch. Dá se odstranit opětovným leštěním, 

Stříbrné šperky lze jednoduše očistit v teplé jarové vodě velmi měkkým bavlněným hadříkem. Lehkými pohyby odstraňte nečistoty a šperk vysušte suchým opět velmi měkkým bavlněným hadříkem.

Při správném používání Vám náš šperk přinese mnoho radosti.

 

 

Povrchové úpravy šperků

 

Stříbrné a bižuterní šperky jsou ošetřeny povrchovou úpravou rhodium, zlato či růžové zlato. Chirurgická ocel má originálně požadovanou tmavě stříbrnou barvu a tudíž se na ni nanáší pouze zlato či růžové zlato.

Rhodiování

Dodatečná úprava šperku pomocí nanesení tenké vrstvy jiného kovu = rhodia. Nejčastěji se využívá u stříbra, kterému dodává jednak netradiční vzhled, ale také zvyšuje odolnost proti poškrábání a brání oxidaci - tzv. černání stříbra.

Zlacení

Využívá se zejména u šperků ze stříbra bižuterie a oceli. Metoda je založena na elektrochemickém či chemickém procesu pokovování tenkou vrstvou zlata. Takto upravené šperky jsou téměř k nerozeznání od zlatých šperků. Životnost této úpravy je relativní, záleží na manipulaci se šperkem a také typu šperku – například u pozlacených náušnic je životnost vyšší než u prstenu, který je náchylnější k poškrábání.

 

Zpět do obchodu